בניית קישורים אחוריים איכותיים לאתר

אם הגעתם למאמר זה, ודאי כבר יש לכם נסיון כל שהוא בקידום אורגני. אם כך, אתם כבר יודעים עד כמה קשה היא הדרך להשגת המטרה של הופעת האתר במקומות ראשונים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט.

אחת הדרכים להשגת מטרה זו היא בניית רשת קישורים מאתרים אחרים לאתר שלכם. קישורים אלו נקראים "קישורים אחוריים". כל קישור שכזה מהווה מעין הצבעת פופולריות לאתר שלך וכך נקבע הציון לאתר שלך בפרמטר PR של גוגל.

אבל רגע... זה לא כל כך פשוט. יש דרך נכונה ודרך פחות נכונה לעשות זאת. יש חשיבות רבה לאיכות הקישורים. תוכלו ליצור אלפי קישורים שיהיו שווים באיכותם פחות ממספר קישורים בודד אבל איכותיים. יתרה מזאת, ישנם קישורים מאתרים מסוימים שאף יכולים להזיק לדרוג האתר שלכם.

הפרמטרים לקישור איכותי.

ישנם 5 פרמטרים חשובים הקובעים את איכות האתר המקשר אליך.
1. דרוג האתר PR - זהו דרוג שגוגל נותן לאתרים
2. דרוג הדף PR בו נמצא הקישור לאתר שלך
3. רלוונטיות לאתר שלך – חשוב שבאתר יהיו תכנים הרלוונטיים לתכני האתר שלך
4. מספר הקישורים הקיימים בדף בו נמצא הקישור לאתר שלך
5. קישורים מסוג DOFOLLOW

דרוג האתר PR
PR זה Page Rank שהינו ציון שגוגל נותן לדף באתר ומתבסס על מספר פרמטרים. אחד הפרמטרים החשובים הוא הקישורים האחוריים המפנים לאתר שלכם על בסיס איכותם. ציון  זה נע בין 0 ל 10. ניתן לראות מהו ה PR של אתר על ידי התקנת סרגל הכלים של גוגל בדפדפן שלכם. ישנם גם תוספים לדפדפן פיירפוקס אותם ניתן להתקין ולראות את ה PR של כל אתר בו אתם נמצאים.

דרוג הדף PR
PR הציון של הדף בו נמצא הקישור לאתר שלכם. למשל: יכול להיות מצב בו הדומיין הראשי של האתר יהיה דרוג 6 ואילו הדף הפנימי בו הקישור שלכם נמצא יהיה בדרוג 1. במקרה זה, איכות הקישור הינה נמוכה  משום שהציון העיקרי הוא ציון הדף בו נמצא הקישור אם כי יש גם השפעה על ציון הדומיין הראשי. לכן, כדאי להעדיף קישורים ממקום בו גם הדף וגם הדומיין  בעלי דרוג טוב.

רלוונטיות לאתר
בין היתר גוגל בודק את רלוונטיות תכני דף אתר המקשר לאתר שלכם. זאת אומרת שאם האתר שלכם עוסק במוצרי חשמל, כדאי שהקישורים האחוריים שלכם יהיו בדפי אתרים בהם יש מלל רלוונטי למוצרי חשמל. בסופו של דבר, הכל עניין של מילות מפתח. למשל, אם מילת המפתח העיקרית של האתר שלכם הינה "מוצרי חשמל" והקישור האחורי מתבצע בדף בו יש מאמר על "מוצרי חשמל" סביר להניח שבאותו הדף יהיו מילות מפתח המתאימים לנושא זה. בנוסף, חשוב שכותרת הקישור תהיה רלוונטית למילות המפתח שלכם. למשל: שהקישור יהיה בתג "מוצרי חשמל".

מספר קישורים הקיימים בדף.
גם אם קישרתם את אתרכם מדף אינטרנט בעל דרוג גבוהה, עדיין יש משמעות למספר הקישורים הקיימים בדף זה. למעשה, איכות הקישור מתחלקת בין כל הקישורים הקיימים בדף. למשל: אם שמתם קישור בדף בעל דרוג 5 ובו יש קישור אחד בנוסף לקישור שלכם, איכות הקישור תהיה גבוהה. אבל אם שמתם את הקישור בדף בעל דרוג 5 ובו יש 100 קישורים אחרים, איכות הקישור תהיה נמוכה בהרבה.

קישורים מסוג DOFOLLOW
חשוב שהקישורים יהיו מסוג DOFOLLOW משום שקישורים מסוג NOFOLLOW אינם נחשבים כקישורים אחוריים בחלק ממנועי החיפוש העיקריים ובהם גוגל.
NOFOLLOW הינו תג אותו ניתן להוסיף בתג הקישור ב HTML. שאומר למנועי החיפוש לא להחשיב קישור זה. תג זה התווסף בכדי למנוע מספאמריסטים להוסיף באתרים קישורי זבל בכדי להגדיל את פופולריות האתר שלהם.

ניתן לזהות אם באתר מופעלת אפשרות זה על ידי התקנת תוסף קטן בדפדפן פיירפוקס.

כמה מילים לסיום:
קישורים אחוריים הינו פרמטר חשוב בדרוג וקידום האתר שלכם. עם זאת, זהו אינו הפרמטר היחידי ויש להשקיע באלמנטים נוספים כמו התאמת קוד האתר למנועי החיפוש, תוכן איכותי, מילות מפתח מתאימות ושמירה על אתר דינמי ומתחדש.

בהצלחה: ירמיהו בן עמי


| קישורים אחוריים || קישור אחורי || קידום אתרים |


מערכת ניהול תוכן

מעניין אותכם? מעוניינים לדעת עוד פרטים? למה שלא תצפו במצגת היכרות, תכירו אותי, תלמדו עוד על פרוייקט אדממה ותלמדו על ההזדמנות האמיתית להצליח

לצפייה מידית במצגת