כתיבת תוכן מותאם לקידום אתרים

תוכן הוא הדלק המניע כיום את האינטרנט. התנועה ברשת זורמת על פי תוכן. מנועי החיפוש הגדולים ובפרט "גוגל" מנתחים את תוכן האתרים ומדרגים אותם על פי קריטריונים הנלקחים מתוכן האתר. בעלי אתרים שברצונם ליצור תנועה לאתר שלהם חייבים לייחס חשיבות לנושא התוכן באתר ולהתאים אותו לגוגל ומנועי החיפוש האחרים. יש הבדל בין כתיבת תוכן למאמר בעיתון או לספר ובין כתיבת תוכן להשגת מטרות הקידום באינטרנט. לשם כך, יש צורך בנסיון, מיומנות כתיבה נכונה ובצורת חשיבה התואמת את נושא הקידום האורגני.

תוכן כפרמטר לקידום אתרים
בעבר, מנועי החיפוש ניתחו אתרים על פי תגים מיוחדים שנועדו לנושא זה והוזנו על ידי מקימי האתר. תגים אלו נקראים תגי "מאטה". כיום, יותר ויותר מנועי חיפוש רציניים מתעלמים מתגים אלו ומנתחים את האתר על פי התוכן שבו. גם "גוגל" יצאו לאחרונה בהכרזה שהם לא מתייחסים יותר לתגים אלו. זאת משום שמנהלי אתרים רבים הזינו תגים אלו במילות מפתח לא כל כך רלוונטיות לאתר בכדי לגרום ליותר כניסות.

מנוע חיפוש מבקר את האתר על ידי תוכנה שנקראת זחל. תוכנה זו סורקת את האתר ומנתחת את התוכן שבו על ידי חישוב מספר רב של פרמטרים ובכך קובעת את דירוגו של האתר בתוצאות החיפוש. דרוג האתר מתבצע בייחס לתגי מפתח. למשל אתר שידורג גבוה בתג  "סדנת מודעות" לא בהכרח יהיה מדורג גבוה בתג "מודעות עצמית".

פרמטרים בתוכן
הפרמטרים בתוכן הקובעים את דרוגו ושייכותו של האתר הם רבים ומתייחסים לתגי מפתח. למשל, כמות התוכן, כמה פעמים תג המפתח מופיע בתוכן ובאיזו צפיפות בייחס לכמות, כמה פעמים תגי המפתח מופיעים בצורה מודגשת, כמה קישורים יש עם תגי המפתח, כמה תמונות עם תגי המפתח ועוד הרבה פרמטרים כאלו. יש חשיבות אפילו לשמות הקבצים בכתובת העמוד ולשמות קבצי התמונות ואף לשם הדומיין עצמו. זוהי רשימה חלקית בלבד של הפרמטרים הנחשבים בניתוח התוכן.

מהי אופטימיזצייה
לכן, בונה אתרים מקצועיים מקימים את דפי האתר עם תכנים המתאימים לפרמטרים הקובעים. ההתאמה לגוגל בפרט ולמנועי החיפוש בכלל נקראת אופטימיזצייה.

הרבה מקדמי אתרים עושים את הטעות של אופטימיזציית יתר לאתר. דבר הנחשב מצד גוגל לספאם ועלול להוריד את דרוג האתר. למעשה, מנועי החיפוש אינם אוהבים את העובדה שמנסים לעשות מניפולציות בכדי לשלוט בדרוג ובתוצאות החיפוש. לכן, ישנו גבול דק בין אופטימיזצייה ובין ספאם וכדאי להיזהר לא להיסחף לספאם. שיטות אופטימיזצייה וקידום לגיטימיות נקראות "כובע לבן" ושיטות פסולות נקראות "כובע שחור". השימוש בשיטת "כובע שחור" יכולות לגרום לנזקים בטווח הארוך ואין להשתמש בהם.

כיצד לכתוב תוכן לאתר
בראש וראשונה יש לזכור לא להגזים. ולאחר שאמרנו זאת...
אופטימיזצייה לדף אינטרנט מתייחסת לתגי מפתח. למשל: "מודעות עצמית". ובכן, כדאי שתג זה יופיע במספר פרמטרים עיקרי בתוכן.

- בכותרת דף הדפדפן
- בכותרת הדף עצמו בתג H1
- בתג "מאטה" מילות מפתח
- בתג "מאטה" תיאור
- מספר פעמים בתוכן
- כקישורים בעמוד כשכותרת הקישור הוא התג "מודעות עצמית"
- כתיאור בתמונה
- כמודגש

ישנם פרמטרים נוספים אבל. רשימה זו היא העיקרית ובהחלט מספקת.

נכון. אמרנו שגוגל לא מתייחס לתגי מאטה. אבל בכל זאת גוגל אינו מנוע החיפוש היחידי ברשת (אם כי בהחלט המשמעותי ביותר) לכן מומלץ בכל זאת להשתמש בתגים אלו.וחוץ מזה, זה לא מזיק.

כמו כן, יש לשמור על צפיפות נכונה ולא מוגזמת של תגי המפתח בתוכן. זאת אומרת שתג המפתח יופיע בין 3% ל 4% מכלל התוכן.

הערה: במידה ואין באפשרותכם זמן או יכולת לבצע אופטימיזצייה לאתר שלכם, עדיף שתכתבו תכנים בצורה הטבעית ביותר. כי גם תוכן שנכתב בצורה טבעית מותאם עם תגי המפתח המתאימים באופן טבעי לחלוטין. העיקר הוא להוסיף ולחדש את האתר בתכנים איכותיים העוסקים בנושא האתר.

לסיכום: אופטימיזצייה של עמוד אינה מספקת בפני עצמה לקידום האתר. אבל אם היא באה בשילוב של פעולות קידום נוספות אז התוצאות יכולות להפתיע. מה עוד שניתן לכוון את סוג הגולשים ואיכותם על פי תגי המפתח אותם אנו מתאימים בתוכן. זכרו. שימוש בשיטות "כובע שחור" (שיטות לא מקובלות) יכולות לגרום נזק רציני בטווח הארוך.


| תוכן || כתיבת תוכן || מותאם לגוגל |


מערכת ניהול תוכן

מעניין אותכם? מעוניינים לדעת עוד פרטים? למה שלא תצפו במצגת היכרות, תכירו אותי, תלמדו עוד על פרוייקט אדממה ותלמדו על ההזדמנות האמיתית להצליח

לצפייה מידית במצגת