כיצד לבנות אתר אינטרנט ידידותי למנועי חיפוש?

יותר ויותר מתברר הפוטנציאל השיווקי האדיר של האינטרנט וכמובן שכולם מעוניינים להחשף לפוטנציאל ענק זה. עם זאת, כמות האתרים המתווספת לרשת עולים מיום ליום למספרים אסטרונומיים. ובכל זאת רק מעטים מתוכם אכן זוכים להיכלל במקומות ריאליים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש העיקריים. אז מה ההבדל הגורם להצלחה זו וכיצד ניתן לשפר את הסיכוי להיכלל בתוצאות חיפוש במקומות ריאליים. זה פשוט, ככל שהאתר שלנו יגיע למקומות ראשונים יותר כך נחשף לכמות גדולה יותר של גולשים. במאמר זה נעסוק בסיבות, במאפיינים ובאלמנטים שיעזרו לנו להקים אתר ידידותי למנועי החיפוש בכלל ולגוגל בפרט. מאמר זה מיועדלמי שכבר יש לו ידע בסיסי בבניית אתר.

ובכן, האינטרנט מלא במאמרים, הודעות וספקולציות בגורמים לדירוג גבוהה לאתר או להיפך. חלקן אפילו נכונים וחלקן נחשבים לסודות שמורים בין מקימי ומקדמי האתרים. אך רובם לדעתי הינם ספקולציות ודעות בלבד. למעשה אם תדברו עם מספר מקדמי אתרים, תקבלו נתונים ורעיונות שונים כמספר האנשים איתם דיברתם. אבל האמת היא שהבסיס החשוב באמת מורכב ממספר אלמנטים לא גדול ומפורסם באתרים הרשמיים של מנועי החיפוש. תאמינו או לא אבל הסוד הגדול למעשה גלוי לכל. היכנסו למשל לגוגל לכתובת הבאה

http://google.com/support/webmasters/bin/topic.py?hl=en&topic=15260

בעמוד זה המפורסם על ידי גוגל עצמו תמצאו קווים מנחים כיצד להקים אתר בצורה נכונה וידידותית וכיצד לקדם אותו. מנסיוני, די לפעול על פי הוראות והנחיות אלו בכדי להגיע לתוצאות מרשימות במיוחד. לכן, ברצוני להדגיש שמאמר זה מייצג את דעתי ועמדתי בלבד אותה גיבשתי בנסיון של שנים רבות בהם ביצעתי הרבה פעולות של ניסוי וטעייה ומקריאה של חומר רב ממקורות רציניים כמו גוגל ויאהו. אין זה אומר שרק הדרך שלי היא הנכונה ואין זה אומר שדרכים אחרות פחות מוצלחות. עליך הקורא להפעיל את השכל הישר ולהחליט מה מתאים לך לאמץ ומה לא.

תוכנית שבע הצעדים

-       מחקר ותכנון
-       בניית אתר ידידותי למנועי החיפוש
-       עיצוב ותכנון אתר ידידותי לגולשים
-       אופטימיזצייה לאתר
-       קידום האתר באינטרנט באופן קבוע
-       ניהול ועדכון האתר בצורה שוטפת
-       בקרה וסטטיסטיקות

אין לי ספק שמי שיפעל על פי קווים פשוטים אלו באופן קבוע ורציני יגיע לתוצאות מפתיעות שיתבטאו בכמות הכניסות לאתר ובאיכות הגולשים. מה שיבוא לידי ביטוי בטסטטיסקות ובקבלת הפידבקים כמו פניות, תגובות ועסקאות.

מחקר ותכנון
כמו בכל דבר אחר איתו אנו רוצים להצליח, כדאי להכין תוכנית. עבודה מסודרת על פי תוכנית שכזו תאפשר לבצע את העבודה בשלבים מסודרים, תעזור בהחלטות נכונות יותר ותספק נתונים הנדרשים לעבודה ובסופו של התהליך ניתן יהיה להפיק ממנה לקחים ותובנות להמשך. מטבע הדברים, תוכנית זו תהיה שונה אם אתם בונים אתר עבור לקוח שלכם או אתר לעצמכם. הנה מספר נקודות ונתונים לדוגמא שכדאי לשקול ולהכין לפני תחילת העבודה על התכנית.
 
הגדרות מטרות וסוג האתר. למשל: אתר תדמיתי, אתר שיווקי, אתר מסחר אלקטרוני...
בדיקות ומחקרים. למשל: מחקר מילים, בדיקת תחרות מפרסמים, בדיקת אתרים מתחרים...
קביעת דרישות טכניות מהאתר. למשל: גלריית תמונות, חנות אלקטרונית, ניהול משתמשים, ניהול שפות...
בחירת פורמט מתאים ומערכת ניהול. למשל: וורדפרס, ג'ומלה, דרופל, אדממה.
קביעת תקציב. למשל: תקציב ראשוני להקמה, תקציב חודשי לניהול וקידום, תקציב בשעות עבודה.
 
עם הנתונים הנ"ל ניתן להתחיל ולהכין תוכנית עבודה מסודרת שמתחילה משלב אפיון האתר, תכנון עץ הכפתורים והיררכיית הדפים וממשיך גם אחרי סיום הקמת האתר עם בדיקות וסטטיסטיקות לגבי הצלחת הפרוייקט והמשך פעולה. זכרו. שום תכנית אינה רצינית ללא לוח זמנים. בעיקרון, נושא הכנת תוכנית הינו נושא רציני בפני עצמו שאם נעשה כמו שצריך יכול לחסוך בבעיות ואי הבנות עם הלקוח, לחסוך בתקציב ולייעל את התוצאה הסופית. פרוט בנושא זה במאמר ייעודי אחר.
 
בניית אתר ידידותי
זהו עיקרו של מאמר זה. וגם נושא זה נחלק לשלבים.
 
בחירת הפורמט או המערכת.
יש להחליט איזה פורמט הוא המתאים ביותר לצורכי האתר ולהשגת המטרות. למשל, פורמט פלאש שהוא מעולה לאתר פרזנטצייה עם אפשרויות ויזואליות ומולטימדייה מדהימות. אבל במחינת קידום האתר זוהי בחילה ממש לא מוצלחת. לעומת זאת פורמט HTML פשוט מוגבל ביכולות העיצוב בייחס לפלאש אך האפשרויות לקידום ואופטימיזצייה לאתר שנבנה בפורמט זה הינם לאין ערוך גדולות יותר. כמו כן, יש אפשרות להקים את האתר עם מערכת ניהול תוכן שאיתה יוכל הלקוח לנהל ולעדכן את האתר בכוחות עצמו. ואם מערכת תוכן אז איזו מערכת היא המתאימה ביותר. ישנם מערכות חינמיות וישנם מערכות בתשלום. לכל אחת החסרונות והיתרונות שלה וצריך לבחור בקפידה את המערכת המתאימה ביותר לפרוייקט בחשיבה ארוכת טווח. כיום, רוב האתרים הרציניים נבנים בעזרת מערכות אלו. פרוט בנושא זה במאמר ייעודי אחר.
 
מחקר מילים
לפני תחילת העבודה ומיד לאחר שלב אפייון האתר. יש לעשות מחקר מילים שמטרתו היא למצוא את מילות המפתח הרלוונטיות ביותר לנושא האתר. ישנם דרכים שונות לבצע פעולה זו בצורה ידנית או בעזרת כלים אוטומטיים. בבחירת המילים המתאימות ביותר יש להתחשב לא רק במילים הפופולריות ביותר אלא גם בתחרות הקיימת על מילים אלו. למשל, באתר של עור דין לענייני חוזים. אחת המילים החזקות עבור תחום זה היא "עורך דין". אבל אם נשקיע עבודה במילה זו כשיש בידנו תקציב מוגבל, הסיכוי שנוכל להתחרות בעזרת מילה זו הוא קטן מאוד. זאת מהסיבה שיש הרבה מאוד תחרות על מילה חזקה זו ובכדי להתחרות עליה בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש יש להשקיע הרבה מאוד עבודה ובתקציב גדול יותר. לעומת זאת אם נבחר במילה "עריכת חוזים" שהינה מילת חיפוש חלשה יותר, הסיכוי שנצליח להגיע למקומות ריאליים בתוצאות החיפוש הוא גבוהה יותר משום שהתחרות על מילה זו הינה קטנה בהרבה. לכן, החוכמה היא למצוא את הייחס הנכון בין פופולריות מית המפתח לבין התחרות על מילה זו. ושוב, פרוט בנושא זה במאמר ייעודי אחר. אבל בסופו של התהליך צריך להיות לנו רשימה של תגי מפתח איתם נשתמש בבניית האתר.
 
עיצוב ותכנון האתר
עד כאן דיברנו על פעולות לקידום האתר במנועי החיפוש. ומה קורה כשהאתר שלנו מקודם יפה ומופיע במקומות ראשונים בתוצאות החיפוש?... הגולשים מתחילים להגיע ולהיכנס לאתר. ובכן כאן מתחיל החלק השני של האתגר והוא עיצוב נכון שישיג את המטרות מהגולשים שלהם בעצם הקמנו את האתר מלכתחילה. מובן שחלק גדול מנושא זה הוא עניין של טעם אישי ואין פה חוקיות ברורה. אבל בכל זאת, ישנם קווים מנחים הנדרשים לעיצוב נכון של אתר שבהם יש הסכמה כללית. אני אישית מאמין ברעיון של פשטות בעיצוב ובצורת הצגת האתר. אב זוהי דעתי וסגנון העיצוב האישי שלי בלבד. ככלל יש לזכור שהמטרה בעיצוב האתר היא להעביר מסר. יכול להיות שהשיטה להעברת המסר וסגנון העיצוב יהיו שונים ממעצב למעצב ומעצב או מלקוח ללקוח. אבל הרעיון המרכזי נשאר העברת המסר בצורה הטובה ביותר.
 
רוב הגולשים מגיעים מתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש. גולש שחיפש משפט חיפוש מסויים מקבל רשימה של אלפי תוצאות ומתייחס בעיקר ל 10 התוצאות הראשונות. ובכלל, התוצאות הרלוונטיות הינם לא יותר מ 30 התוצאות הראשונות. ואז, מתחיל הגולש לפתוח את האתרים לפי הסדר במטרה למצוא את מה שהוא מחפש. הגולש נותן לכל אתר כזה מספר שניות בלבד ובמידה והוא לא ממש מצא את שחיפש הוא סוגר את האתר ועובר לאתר הבא ברשימת וצאות החיפוש. אם אנחנו מבינים את התנהגות הגולש הזאת אז אנחנו מבינים שהמטרה בעצוב האתר בכלל ובפרט בעמוד הראשי של האתר היא להסביר את המסר של האתר במספר שניות בלבד. אם הצלחנו לעניין את הגולש ולהיות ברורים, אז הגולש ישאר וימשיך לגלוש ואז נוכל לתת פרוט יתר וכן הלאה. אם לא נצליח להעביר את המסר מייד. איבדנו את הגולש וממילא זה לא יהיה חשוב כמה דברים טובים יש באתר. נושא זה נקרא תרבות הגלישה. ובכדי להשיג מטרה זו יש לי חוק חשוב בעיצוב. פשטות. אני מעצב בצורה פשוטה גם גרפים וגם תכנים. ולאחר שעשיתי זאת אני עובר על העבודה ומנסה לחשוב כיצד לפשט עוד יותר. פשוט וברור. זהו הסוד. פשטות ובהירות בעיצוב הגרפי, תכנים פשוטים בשפה ברורה ולא מתנשאת והכי חשוב, צורת הגלישה הכוללת את תפריטי הכפתורים והקישורים הפנימיים. צריך לעצב את היררכיית הקישורים כך שיהיה ברור ופשוט לגולש להבין במהירות כיצד להגיע למה שמעניין אותו. ובכלל, הגולש צריך להבין מהר מאוד מהו נושא האתר, מהו המסר השיווקי וכיצד לגלוש בו. אם השגנו מטרה זו, העלנו את הסיכוי של השגת השורה התחתונה.
 
אופטימיזצייה
זה לא כל כך מסובך כפי שחושבים. החוכמה היא לבחור לכל עמוד באתר בין 2 ל 3 תגי מפתח עיקריות ולהשקיע מחשבה בשילוב נכון של תגי מפתח אלו בעמוד זה. בבסיס הרעיון, ישנם מספר מקומות בעמוד בהם חשוב לשלב את תגי המפתח העיקריות האלו. אבל יש לזכור שהאתר נועד בראש ובראשונה להיות ידידותי לגולשים. לכן, שילוב תגי המפתח צריך להעשות בצורה חכמה שגם יענה על הצורך באופטימיזצייה ועם זאת יהיה מובן וקריא לגולש. ובכן, המקומות בעמוד בהם צריכים להיות תגים אלו הם:
 
לצורך הדוגמא נשתמש בתגים עיקריים: קידום אתרים, אתר ידידותי, בניית אתרים
 
בתגי המאטה: אלו הם תגים הנמצאים בראש העמוד. תגים אלו מיועדים למנועי החיפוש ואינם נראים לגולש.
תג הכותרת: המופיע בסרגל העליון של חלון הדפדפן.
תג מילות המפתח: שכמובן בנוסף לתגים העיקריים כדאי להוסיף לו עוד תגים רלוונטיים אך לא יותר מ 255 סימנים כולל רווחים וסימני פיסוק. כל תג ותג מופרד בפסיק.
תג תיאור: תיאור בקצרה של תוכן העמוד. שוב, לא יותר מ 255 סימנים כולל רווחים וסימני פיסוק.
שימו לב לשילוב תגי המפתח העיקריות בתגים אלו.
 

 
 
 
כמו כן יש לשלב את תגי המפתח העיקריות בכותרת הדף עם השימוש בתג כותרות של HTML למשל:
 

מאמר מסדרת קידום אתרים: כיצד לבנות אתר ידידותי למנועי החיפוש ולגולשים

 

כן נכון... לא הכנסתי את כל שלושת תגי המפתח העיקריים בכותרת זו. פשוט לא הצלחתי למצוא דרך נכונה לעשות זאת ועדיין לשמור על הכותרת כפי שרציתי שתהיה. בכל זאת, יש לזכור שהאתר מיועד בראש ורשונה לגולש. כך שצריך להשתדל אבל לא בכל מצב.
 
כדאי להבליט מספר משפטים הכוללים את תגי המפתח גם בתוכן עצמו ובעיקר לנסות ולהשתמש בתגים: שמן, קו תחתי ונטוי. אני אישית לא חושב שצריך להגזים ולכן מאחר וחשוב לי גם הטיפוגרפייה הנכונה של העמוד, בדרך כלל אני משתמש רק ב שמן. למשל:
 
במאמר זה נסקור באופן כללי את השלבים שיש לנקוט במלאכת בניית אתרים במטרה להפיק אתר ידידותי שיצליח באינטרנט ולא רק יהיה נוכח. קידום אתרים ככלל הינו נושא רווי דעות ורעיונות שכדאי.
 
ובנוסף להבלטת תגי המפתח במספר מקומות בתוכן, כדאי לשלב תכים אלו גם באופן כללי בתוכן עצמו.
ולאלמנט הבא שחשוב מאוד לנושא הקידום זה קישורים הנמצאים בעמוד שבהם יש גם את מלל הקישור כתג מפתח וגם כדאי להוסיף הערה לקישור המורכבת מתגי המפתח. למשל:
 
קידום אתרים באינטרנטhttp://#">קידום אתרים באינטרנט
 
קישור זה יכול להוביל לעמוד פנימי אחר באתר או לשמש קקישור חיצוני המוביל לאתר אחר. בכל מקרה יש חשיבות שתוכן העמוד אליו מוביל הקישור יהיה אכן רלוונטי לתוכן של תג המפתח. למשל אם מקישור זה שבדוגמא נוביל לאתר בנושא הומור ובדיחות. זה לא רלוונטי. לכן כדאי שהקישור אכן יוביל לעמוד או אתר בו הנושא הינו באמת קידום אתרים.
 
האלמנט הבא שכדאי לשלב בו תגי מפתח עיקריים הוא תג הבלון שבתמונות. בכלל, לא כדאי לשלב תמונות בעמוד ללא תג זה. תג הבלון או תג הערה מופיע כשסמן העכבר עובר מעל התמונה והוא נראה כך:
 
קידום אתרים
 
דבר חשוב נוסף באופטימיזצייה של האתר הוא הקוד עצמו. אין ברצוני להרחיב בנושא זה משום שמדובר בנושא ארוך ומורכב בפני עצמו וזה חורג מכוונת מאמר זה. רק בקצרה אזכיר שיש חשיבות רבה שקוד האתר יהיה כתוב בצורה נכונה וללא שגיאות בסקריפט. בדרך כלל, אם בחרתם במערכת ניהול תוכן מקצועית ורצינית כמו ג'ומלה, וורדפרס וכמובן אדממה. אז סביר להניח שקוד האתר הינו ברמה גבוהה מאוד ואין לכם מה לדאוג בנושא זה.

קידום האתר באינטרנט
ישנם שני סוגי קידום והם: "קידום האורגני" ו"קידום ממומן". בנושאים הקודמים שוחחנו על הפעולות שיש לבצע באתר עצמו. בנושא זה נשוחח על פעולות הקידום שיש לעשות מחוץ לאתר ולאחר שסיימנו את הקמתו הראשונית. קידום מסוג זה יש לבצע על בסיס קבוע ועל בסיס תוכנית עבודה מסודרת. ובמידה והאתר נבנה נכון ובצורה ידידותית למנועי החיפוש, הקידום האורגני פשוט יתן דחיפה אדירה לאתר לכיוון המקומות הראשונים במנועי החיפוש.

כן. גם חלק זה מתחלק לשלבים...
 
-       פרסום
-       קידום ממומן
-       קידום אורגני
-       הקידום האישי
 
השילוב בין האלמנטים האלו תלוי ביכולת התקציבית, האנרגייה והזמן שאנו יכולים להשקיע בקידום האתר. הנוסחה פשוטה. ככל שהתקציב הכספי נמוך יותר כך הצורך באנרגייה וזמן עבודה גדל. בדומה לתחומים אחרים בחיים. אבל, דווקא בנושא האינטרנט והקידום, יש הרבה אפשרויות ויכולות לעשות הרבה גם לאלו שאין להם תקציבי ענק או בכלל. זאת הסיבה שלעיתים קרובות אנו שומעים על הצלחה בלתי רגילה שא אתר אותו מנהל ילד מוכשר או סטודנט או מישהו עם רעיונות והרבה מוטיבצייה שמתחרה בהצלחה רבה על קהל הגולשים מול חברות ענק עם תקציבים אסטרונומיים. ובכן, זה בהחלט אפשרי.
 
מאמר זה מכוון יותר למנהלי אתרים עם יכולות תקציב נמוכות או ללא תקציב בכלל ופחות לאתרי הענק עם תקציבים כמעט בלתי מוגבלים. לכן, נתמקד יותר בשיטות הקידום האורגני וקידום ממומן הבא להשלים ולעזור בקידום האורגני.
 
פרסום האתר
זה די ברור ופשוט. ניתן לפרסם את האתר באמצעי פרסום שונים ולהגיע לחשיפה גדולה. אני לא פרסומאי בתחומי המדייה והתקשורת ולכן לא ארחיב בנושא. כמובן שאפשרות זו דורשת תקציבי פרסום גדולים מאוד ולא בזה אנו עוסקים במאמר זה. אך מאחר וזהו אלמנט בהפצת האתר, חשוב לי להזכיר אפשרות זו. למשל. אם תפרסמו את האתר בפרסומת בטלוזייה בזמן שידור שיא לאורך זמן, אין ספק שתקבלו חשיפה גדולה מאוד לאתר.
 
קידום ממומן
ישנם יתרונות וחסרונות לקידום הממומן. קידום ממומן למשל בגוגל יכול להביא לחשיפה ותוצאות מידיות ומתאים לצרכים מסויימים. למשל: אם ללקוח יש תערוכה בעוד מספר ימים וחשוב לו להפיץ את האתר לקראת התערוכה, הקידום הממומן הינו פתרון אידיאלי עבורו וזאת משום שאם נפתח בעבורו קמפיין ממומן בגוגל התוצאות יורגשו כבר ממחר. בנוסף, בדרך כלל יש שליטה מלאה בתקציב, בזמן, במיקום הגיאוגרפי ובאיכות. ייחסית, זהו פתרון המאפשר את חשיפת האתר ותנועת גולשים גם בתקציבים נמוכים יחסית. עם זאת, זהו פתרון נקודתי וברגע שנפסיק את הקמפיין, יופסקו הכניסות ובעצם אין ערך יותר להשקעה זו.
 
אני אישית אוהב להשתמש בקידום ממומן שבא לעזור לקידום האורגני. למשל, ישנם אתרים בהם אם אשים מודעה, הסיכוי שמודעה זו תופיע בתוצאות החיפוש במקומות ראשונים היא הרבה יותר גדולה. וזאת משום שמדובר באתר עם דרוג גבוהה מאוד, וותיק ומקודם. ואז בעצם אני גם מקבל כניסות ישירות מהמודעה, גם מקבל חשיפה עקיפה דרך התוצאות ממנועי החיפוש וגם מקבל קישור אחורי איכותי. למשל, אחד בהאתרים האלו הוא האתר של דפי זהב. אם אשים מודעה קטנה בדפי זהב בדרך כלל מודעה זו תופיע בגוגל עוד לפני שהאתר אותו אני מקדם יופיע. בכדי לדעת באלו אתרים כאלו כדאי להשקיע, שימו לב אלו אתרים עולים ראשונים בתוצאות החיפוש. למשל בגוגל.
 
הקידום האורגני
זהו עיקר המאמר. דיברנו על נושא האתר עצמו והאופטימיזצייה. כעת נדבר על הפעולות להפצת האתר ברשת האינטרנט במטרה להחשף לקהל גולשים גדול ולהעלות את רמת הדרוג של האתר במנועי החיפוש. ובכך, גם לקבל חשיפה טובה יותר דרך תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש העיקריים.
 
פעולות קידום אלו מהווים את עיקר המאמץ בתהליך הקידום האורגני ומצריכים עבודה שותפת וקבועה לאורך זמן. חשוב להבין. אין מדובר בפעולה חד פעמית וזהו. אם לא נמשיך להשקיע אנרגייה בנושא זה, בשלב מסויים נאבד את מה שהשגנו בעמל רב ודרוג האתר יחל לרדת כאשר המתחרים יעקפו אותנו בתוצאות החיפוש.
 
יצירת קישורים אחוריים: קישורים אחוריים הם קישורים לאתר שלנו מאתרים אחרים ברשת. ניתן לבדוק את כמות הקישורים האחוריים בכמה שיטות. ישנם כלים ייעודיים המבצעים בדיקות אלו או שפשוט הקלידו במנועי חיפוש את השאילת המתאימה ותקבלו תוצאות. למשל: אם שם המתחם של האתר אותו אתם מקדמים נקרא: http:yourdomain.com אז...
 
בגוגל הכניסו את השאילתה הבאה: link:yourdomain.com
ותקבלו את מספר האתרים המקושרים לאתר שלכם כמו את הדפים שבהם יש את הקישור הרלוונטי.
 
קישורים אחוריים נחשבים למעין הצבעת קולות לאתר שלכם. ככל שיהיו יותר הצבעות כך האתר שלכם יזכה ביותר נקודות שישפיעו על דרוגו. אבל... רגע רגע. יש להיזהר מקישורים באתרים לא איכותיים או כאלו שנחשבים שאתרי ספאם במנועי החיפוש. כי אז, זה יחשב כהצבעה רעה ויוריד את הדרוג של האתר שלכם. לכן, כשאתם פועלים ליצירת קישור באתר מסויים כדאי לבדוק קודם את איכותו מבחינת מנועי החיפוש. כמו כן, יש לבדוק שהקישורים באתר כזה הם לא קישורים דינמיים אלא קישור ישיר לאתר שלכם. ועוד, יש לבדוק שהקישורים באתר בו אתם מנסים להוסיף קישור אינם מכילים תגי NOFOLLOW. קישורים כאלו אינם משמשים כקישורים אחוריים למנועי החיפוש.
 
אז איך משיגים קישורים אחוריים איכותיים?
ישנם שיטות רבות לכך. אנו במאמר זה נתמקד בעיקריות שבהן.
 
בניית מפת אתר ורישומה בגוגל: זוהי פעולה החשובה גם להמשך. פיתחו חשבון בגוגל מנהלי אתרים ושם תוכלו לרשום את מפת האתר שלכם. בשלב מאוחר יותר כלי זה יתן לכם כל מיני פרמטרים, סטטיסטיקות ואינדיקציות לגבי איכות האופטימיזצייה והקידום של האתר.
 
רישום האתר באינדקסים ובמנועי חיפוש עיקריים וחשובים ברשת: פעולה זו יש לעשות עם סיום הקמת האתר. אם אתם מנהלים את האתר עם מערכת הניהול אדממה, אז במערכת ישנו כלי לביצוע משימה זו בצורה קלה ומקצועית. ואם לא, תוכלו לעשות זאת בצורה ידנית על ידי חיפוש אתרי אינדקסים ומנועי חיפוש רלוונטיים ולהוסיף את אתרכם שם. יש חשיבות רבה לעשות את הרישומים אך ורק כשהאתר גמור ובאיכות גבוהה. זאת משום שאם האתר לא גמור ורשמתם אותו באינדקסים, הביקורת תדרג אותו בצורה נמוכה. ואת זה אנחנו לא רוצים. פעולה זו תחל את הפצת האתר ותיצור קישורים אחוריים איכותיים לאתר.

רישום באתרים חברתיים. ישנם הרבה אתרים חברתיים כמו פורטלים, אתרי קהילה, אתרי סימניות ועוד. הכנסת הודעות עם כתובת האתר או הוספה לסימניות וכדו'. יוצרת קישורים אחוריים איכותיים. שוב, אם אתם מנהלים את האתר עם מערכת הניהול אדממה, אז במערכת ישנו כלי לביצוע משימה זו בצורה קלה ומקצועית. דוגמאות לאתרים כאלו הם: טוויטר, פייסבוק, גוגל ועוד רבים. שוב, יש לבדוק שאתרים אלו אינם מכילים תגי NOFOLLOW
 
תגובות והודעות בפורומים ובבלוגים: מנועי החיפוש אוהבים אתרים מסוג זה משום שאלו אתרים רבי תוכן יכותי והתוכן משתנה ומתחדש כל הזמן. לכן, השתתפות בקבוצות דיו, קמונות, פורומים או כתיבת תגובות בבלוגים יוצרת קישורים אחוריים איכותיים. הבעיה שיותר ויותר אתרי בלוגים ופורומים מוסיפים את התג NOFOLLOW לקישורים ואז אתרים אלו אינם רלוונטיים למטרה. לכן, צריך לחפש את האתרים המתאימים שלא משתמשים בתגים אלו ולהשתתף בפעילות שלהם.
 
יצירת תכנים מקוריים משלכם ברחבי האינטרנט: ישנם אתרים רבים שאותם צריך לאתר והרשם אליהם. כמו אתר מאמרים בהם ניתן להוסיף מאמרים משלכם. כתבו מאמר הרלוונטי לתוכן האתר אותו אתם מקדמים והפיצו אותו באתרים אלו. יש לזה ערכך גדול מבחינת מנועי החיפוש וגם לקוראי המאמר עצמו. חשוב לשים לב לא להפיץ תכנים משוכפלים. גוגל ממש לא אוהב תכנים משוכפלים ודרוג האתר יכול לרדת בשל כך. כמו כן אתם יכולים להרשם לאתרי בלוגים ולנהל בלוג משלכם בנושאים הרלוונטיים לאתר וכמובן ליצור בו קישורים לאתרכם. ישנם עוד דרכים לביצוע פעולה זו. אם הרעיון ברור אזי תוכלו לאתר דרכים נוספות בעצמכם. אזכיר דוגמא אחת נוספת. ישנם אתרים המאפשרים לכם לפתוח אתר בחינם. נכון בדרך כלל אלו אתרים אם פרסומות ואינם מתאימים לשימוש עסקי מסחרי. אבל אתם יכולים לפתוח מיני אתר בנושא בו עוסק האתר שלכם וליצור מתוכו קישורים נוספים לאתרכם.
 
שמירה על עידכון וחידוש תכני האתר: לאחר שהפצנו את האתר באינטרנט. חשוב לשמור על רעננותו כלפי הגולשים וכלפי מנועי החיפוש. הקפידו לעדכן את התכנים, הוסיפו חדשות, עידכונים, מבצעים וכדו, כתבו מאמרים, טיפים, חוות דעת, המלצות, פרסומים ועוד. ועשו זאת על בסיס קבוע ושותף. 
 
הקידום האישי:
ישנם דרכים רבות כיצד כל אחד ואחד מאיתנו יכול לייחצן, להפיץ ולשווק את האתר אוף ליין באופן אישי. למשל. בכרטיסי הביקור שלנו חשוב שיופיע כתובת האתר, בכל חומר פרסומי אחר אותו אנו מפיקים כדאי להוסיף את האתר ולהזמין לבקר בו. אפילו בחשבוניות ובקבלות כדאי להוסיף את האתר. בנוסף, אפשר ליצור קשר עם גורמי תקשורת ולנסות לעניין אותם בכתיבה ובביקורת האתר. בתנאי שיש בו חומר ייחודי ואיכותי. או לכתוב סיקור על ייחודיות האתר, היתרונות או הפתרונות המיוחדים אותם ניתן לקבל באתר ולנסות לשלוח לכתבים, עורכים או אתרי חדשות היכולים להתעניין בחומר ואולי לפרסם אותו.
 
כמו כן, אתם יכולים להפעיל קשרים אישיים עם לקוחות, ספקים או אפילו ליזום קשרים אלו ולהציע שיתופי פעולה בין האתר שלכם ושלהם. כמו פרסומים עם קישורים או בנרים וכדו.
 
בהצלחה
ירמיהו בן עמי

| בניית אתר || קידום בגוגל || קידום אתר |


מערכת ניהול תוכן

מעניין אותכם? מעוניינים לדעת עוד פרטים? למה שלא תצפו במצגת היכרות, תכירו אותי, תלמדו עוד על פרוייקט אדממה ותלמדו על ההזדמנות האמיתית להצליח

לצפייה מידית במצגת